face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Rubriky

Radek Dominik Šefránek
SvitkyPromo2.jpg
Duo Svitky Jiří Kyncl (kytara, ukulele, perkuse, tzv. zpěv, autor) a Jiří Svítek (klarinet, zobcová flétna, bezový klarinet, perkuse, zpěv). Svitky hrají humorné písničky Jirky Kyncla. Vznikli v prosinci 2006 a od roku 2007 to berou vážně.

Jiří Kyncl - elektrická pololubová kytara Jolana Diskant 2, r.v.1965, alternovaná také druhou kytarou, která si zaslouží samostatný odkaz, perkuse, zpěv, autor, general manager Svitků a Fotrů. Rodák z pražské Bulovky 1953. Jeho zrod způsobil měnovou reformu a smrt Stalina a Gottwalda. Hudební vzdělání: 1. cyklus LŠU na kytaru. Slibná písničkářská dráha přerušena na 35 let v roce 1972 Mikolášem Chadimou na společném koncertě na Invalidovně jeho výrokem: „Člověče, nechceš už toho nechat?“ Následně působení jen v kapelách: Ars Musica, Nautilus, PF81, Šuplík. Dnes emeritním členem Panelákových fotrů a Osady Zlaté oči.
Jiří Svítek - klarinet, saxofon, kytara, perkuse, zpěvák a autor, aranže V červnu 1973 padá výrok tetky Drahušky směrem k manželům Svítkovým „ … nejste vy hladoví, že máte jen jedno dítě? Já mam tři!“ V únoru následujícího roku je Jiří Svítek v Rakovníku zrozen. Hudební vzdělání: ZUŠ v Rakovníku a Chomutově, Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor klarinet / saxofon (nedokončil, protože musel do práce). Působí v různých seskupeních a orchestrech v oblasti nevážné hudby a to zejména ve skupině 9.patro, kde je kapelníkem a autorem, dále v kapelách LeKapr, Osada Zlaté oči a dalších příležitostných tělesech. Je občasným spoluhráčem PepyStreichla a členem textové dílny Slávka Janouška
Duo Svitky
Duo Svitky
Duo Svitky
Radek2.jpg
Radek2.jpg
Artur Rybář.jpg
Začínal někdy ve třinácti jako skoro se vším a od té doby se tak nějak pokouší hrát - hraje každou dobrou muziku. Autorských skladeb má dost - baví ho hrát v okamžiku, kdy ta muzika baví lidi kolem, když se přidají, nebo aspoň vnímají co se děje
Honza Adamec.jpg
Folk píše od svých 16 let, kdy začal vystupovat v tehdejším Parku kultury a oddechu v Praze (ve FUČIKÁRNĚ) Hrál po klubech po celé republice. Spolupracoval na společných pořadech s Edou Pergnerem, Pavlem Žákem a panem Frérichem. V roce 1970 dostal soudní zákaz veřejného vystupování. K folku se vrátil v roce 1993 v kulturním domě Mlýn kde natočil CD Genesis. Jeho nahrávky jsou i na CD studna2 no a vlastně se plácá po podiích dodnes.
Adam Kopřiva
Adam Kopřiva 2.jpg
Dříve hrál v ústecké kapele "Pod okapem" a někdy od roku 2005 začal hrát sólo. Snaží se skládat a také hrát převážně svoje písně. Občas se pokusí zhudebnit nějakou báseň svých oblíbených básníků - třeba Jana Skácela nebo Bohuslava Reynka. V roce 2012 postoupil do finále autorské soutěže Porty v Ústí nad Labem.
Olda Novotný
Olda Novotný.jpg
Ing.projektant tunelů (dobrý co?), který kromě svých textů zhudebňuje básně Františka Gelnera. Jeho projev, výraz a hlavně hlas (jak se šušká v kuloárech) je velmi zajímavý - charismatický!
Duo Svitky
Duo Svitky 2.jpg
Tomáš Berka
berka 2.jpg
Počítáme – li i léta strávená výukou hry, čili od prvního roku výuky na LŠU, tak na kytaru hraje od roku 1977. Jako kytarista spolupracoval s řadou hudebních skupin a interpretů. Nejvýraznější stopu asi zanechal na poli české folkové a folkrockové scény. Zejména pak ve skupině Corpus Delicti kterou založili se svým spolužákem na chmelové brigádě někdy na podzim roku 1984, ve které realizoval podstatnou část své tvorby. Nesmíme však zapomenout na ostatní dominanty českého folkrocku devadesátých let jako byly De Já Vu Michala Braxatorise (kytara) či Bonsai Františka Stralczynského (perkuse a rytmika) atd… Byl poctěn spoluprací s interprety mnoha zvučných jmen české hudební scény bez rozdílu žánrů. Jeho velikou vášní je restaurování starých drnkacích hudebních nástrojů zejména kytar. Věnoval a věnuje se též filmové hudbě, pedagogické činnosti v oboru klasická kytara, hudební a zvukové režii, navrhování architektury audiosystémů, dokonce moderování na soukromém rádiu, nebo umělecké fotografii....
Stanislava Koucká Nodlová
Od roku 1974 hrála amatérské divadlo v divadelním sdružení DAŽ (oficiálně - DIVADLO a ŽIVOT, neoficiálně - DEBILNÍ AKADEMIE ŽIVOTA) v Karlínském domě dětí a mládeže a to až do roku 1984 – samý super role s muzikou „skoro na vážno“ začínala v roce 1982 v kapele „TAK JO“ – se kterou se účastnila v soutěži „PÍSNĚ DLOUHÝCH CEST“ v Malostranské Besedě“ – kapela se prezentovala vlastní písňovou tvorbou - to jí to ještě zpívalo. (Po narození dcery Kačky v roce 1983 už hrávala na dvanáctistrunnou i šestistrunnou kytárku a na foukací harmoniku a zpívala jen u táboráku a na různých podobných akcích typu POTLACH, MEJDAN,…) Samostatně vystupovala v původním „ZELENÉM PEŘÍ“, které založil divadelník, recitátor, publicista a pedagog Miroslav Kovářík v roce 1976. Pořad byl ve studiu Rubín jedinečnou platformou pro mladou poezii až do roku 1990 – tam vešly ve známost její básně a šansony, které byly původně zpívané. Po třetí operaci hlasivek byly tyto předělány na „melodramata“ a nyní zažívají svoji obrodu v rámci večerů Zašitých písničkářů za podpory "Alfíkovo" skvělé kytary. Jinak skládá texty pro své přátele muzikanty – nejraději na donesenou hudbu. O několik jejích vlastních písniček NĚKTEŘÍ projevili zájem, tak se nechá překvapit, jaký nový kabátek její původní tvorba získá. Mimo to pořád dost skvěle fotí a je autorkou LOGA Zašitých písničkářů, kde taktéž zúročuje své organizační schopnosti. Žije s úžasným manželem Mírou, jezevčíkem Beníčkem a krajtou královskou Lucinkou ve Štěrboholech a nemá čas stárnout a to ani když má kolem sebe svá dvě vnoučátka, Vendulku a Kubíka. Se světem je absolutně srovnaná hlavně když má TULLAMORE DEW…
Pavel Barták
Sámdoma-Zašifo.jpg
Veškerou svoji muziku neústupně označuje za Big beat. Na stará kolena si založil hudební skupinu Sám doma, kde zároveň vykovává funkci vedoucího managera. Nad touto jednočlennou hudební formací vykonává umělecký dohled přítelkyně Maruš, která přísně dbá na interpretaci autorské tvorby. Aktivně se snaží docílit, aby veškeré písně skupiny byly o ní, nebo alespoň o lásce. K dosažení plného úspěchu zatím souboru chybí odsazení, funkce pokladníka a vítězství v jakékoliv remonované soutěži.
Jon Davis
165991_475989599134002_1866811265_n(1).jpg
Jon Davis, americký spisovatel žijícího od roku 1992 v Praze - píšící svou srandovní češtinou krátký povídky a úvahy o nás pohledem Američana... Další, v pořadí třetí knížku s názvem "Ryba mimo vodu" vydává Fragment letos na podzim. Jeho autorská čtení jsou PECKA k uchechtání se...

Adepti literárního umění, kteří počátkem devadesátých let přijížděli do zaslíbené Prahy, se většinou snažili sbírat zážitky pro knihy, které vydají, až se vrátí. Jon Davis z Chicaga tu zůstal a napsal už dvě knihy česky.

Dvaapadesátiletý Davis do Prahy přijel počátkem devadesátých let, aniž by měl k České republice nějaké příbuzenské vazby. Pracoval ve dvou redakcích, živil se jako copywriter a samozřejmě i jako učitel angličtiny. A sám se pilně učil česky: čtením a hovorem.

V roce 2006 vlastním nákladem vydal první povídkovou sbírku Hezký víkend, na sklonku loňského roku pak její volné pokračování Sousedi. Mluví a píše osobitě chybnou češtinou, která zprvu vypadá, jako by si z jazykového neumětelství střílel nějaký povrchní český humorista, při empatičtějším čtení však vychází najevo její neobvyklé kouzlo. Těžko zde citovat jednu větu, protože Davisova poetika má smysl jako celek: nezvládá složitější speciality češtiny jako shodu podmětu s přísudkem, zvratná zájmena a vztažné věty a občas klopýtne při skloňování a časování, ale její prostoduchost začne být rychle sympatická; při čtení se čím dál více vnucuje dojem, že jde o záměr, že to není jen z nouze ctnost. Davis je lapidární a přímočarý, věci umí pojmenovat „na rovinu"; taková přímost by občas slušela i českým literátům.

Jeho kratičké útvary jsou spíše fejetony než povídkami, převažují v nich drobné úvahy: o sousedech, kamarádech a především o českém prostředí, které Davise stále (a převážně mile) umí překvapit. Pro české čtenáře jsou cenné hlavně postřehy pohledem jiné kultury (dodejme, že té blahobytné a hypermodernizované americké, jíž se většina Čechů chce přiblížit): Davis obdivuje jevy, které někteří Češi proklínají, a lituje zániku míst a zvyků, které nám připadaly či připadají provinční a zaostalé. Davis například nejraději pije kávu „turka", vlakem jezdil hlavně kvůli tomu, že se zde dalo kouřit, navštěvuje zaplivané „čtyřky" a vůbec mnoho z toho, co tu zakonzervovala železná opona. Ale nikoliv všechno, naopak nad štědrovečerní rybí polévkou se „málem rozplakal" a nakonec si ji vyměnil se spolustolovníkem, který už měl prázdný talíř. A některé scénky nárazu kultur jsou neodolatelně vtipné. Z povídky Top 5 nejblbější věty řečeno cizinci, kteří bydlili v Praze: „Nemám ráda jejích nealkoholický nápoje, řekla Američanka, která koupila sirup, šla domů a pila přímo od lahví bez mixování s vodou." (zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/literatura/jon-davis-american-ktery-pise-cesky_157620.html)
Mladý písničkář ze šedého Ústí nad Labem. V poslední době lehce ovlivněný Bobem Dylanem, básněmi Václava Hraběte a prózou Williama Saroyana. Písně má plné melancholické romantiky, snů a pocitů vyrovnávajících se s dnešní zvláštní dobou. Občas vystupuje s doprovodnou kapelou, která obléká jeho písně do celkem rychlého a chytlavého folk-rocku/popu.
Will Eifell
will_eifell_2.jpg
Petr Bublák - Bubák 3.jpg
Petr "Bubák" Bubák
David Bartoš
...ostravský folkový písničkář... Před bezmála sedmi lety si zahrál pro třetí kruh 3.lékařské fakulty na Švehlově koleji v Praze. A od té doby se to s ním táhne. Hraní pro známé i neznámé, čajovny, kavárny, open micy, občas nějaký ten festiválek. Taky předstoupil párkrát před nějakou tu porotu, jak se to většině písničkářů stává. Hraní v duu i solo. Po šesti letech studentského života v Praze se s kapsou plnou písniček vrátil do Ostravy. Míst a lidí, kde a pro koho hrát bylo méně a do toho hodně práce. Ale v čajovně se sešli s kamarádem a kytaristou Michalem Mačákem a dali některým písničkám trochu jiný kabát. A tak se už druhým rokem občas sejdou a někde zahrají. Od prosince 2012 v Ostravě rozjeli první ostravský open mic - Na Pódiu, který od září 2013 startuje druhou sezonu. A tak si tam hrají a zpívají, ve zdánlivě černé Ostravě.

http://www.davidbartos.cz/
https://www.facebook.com/NaPodiu
...ostravský folkový písničkář... Před bezmála sedmi lety si zahrál pro třetí kruh 3.lékařské fakulty na Švehlově koleji v Praze. A od té doby se to s ním táhne. Hraní pro známé i neznámé, čajovny, kavárny, open micy, občas nějaký ten festiválek. Taky předstoupil párkrát před nějakou tu porotu, jak se to většině písničkářů stává. Hraní v duu i solo. Po šesti letech studentského života v Praze se s kapsou plnou písniček vrátil do Ostravy. Míst a lidí, kde a pro koho hrát bylo méně a do toho hodně práce. Ale v čajovně se sešli s kamarádem a kytaristou Michalem Mačákem a dali některým písničkám trochu jiný kabát. A tak se už druhým rokem občas sejdou a někde zahrají. Od prosince 2012 s kamarádem Honzou Botošem rozjeli první ostravský open mic - Na Pódiu, který od září 2013 startuje druhou sezonu. A tak si tam hrají a zpívají, ve zdánlivě černé Ostravě.
Jihomoravský zrající mladík hodně středních let. Ve svých zhruba patnácti založil s kamarády bigbítovou kapelu a začal se učit hrát na kytaru. To ho pronásleduje dodnes.
Ke svému přízvisku se dostal ani ne tak svým vzhledem, jako spíše opileckou artikulací svých kolegů. Počátkem tohoto tisíciletí pak, jsa tedy takzvaným Bubákem, nazval své blues- rockové trio "Strašidelný Elektrik Band". V něm, po předchozích ne vždy blahých zkušenostech, huláká a do kytary vytlouká výhradně své vlastní výmysly. S ohledem na prostorové (a zhusta i finanční) možnosti pražské hospodsko – klubové scény začal před bratru deseti lety dělat totéž i osamoceně. Díky vrozené lenosti se nikdy nenaučil prsty vybrnkávat klasický trampsko – folkařský "kafemlejnek", a tak do kytary, až na výjimky elektrické, buší jako hluchý do vrat. K tomu vykřikuje texty, o kterých si naivně myslí, že budou dávat aspoň nějaký smysl i po více letech a třeba i více lidem...
Kromě toho funguje jako stálý kytarista kapel "Jakub Noha Band", "Pavel Foltán Band" (k vidění po Praze spíše jako tzv. "pražská sekce" – duo Foltán & Bubák), pod názvem "B & K Blues" hrává s kontrabasistou Jardou Kovářem a někdy i bubeníkem Petrem Zimákem staré dobré většinou bluesové fláky, občas zaskočí u Vaška Koubka, občas zahraje s Vláďou Mertou, občas leckde jinde...
Otec zakladatel...

S muzikou začínal v roce 1999 jako poměrně povedený revival Karla Plíhala, k čemuž bývá občas donucen dodnes. S vlastní tvorbou vystupuje jako občasný host Wabiho Daňka, Pavla Dobeše, dále na společných koncertech s dalšími začínajícími písničkáři - Františkem Pokorným, Jakubem Jandou, Vítkem Skřítkem Eliášem atd. Pravidelně vystupuje na Tříkrálových večírcích pořádaných bigbeatovou skupinou Bílá nemoc, spolu s Magdou Reifovou, Alešem Hámou, Ivanem Hlasem, Petrem Vackem, Bárou Štěpánovou, Bohoušem Josefem atd. Mívá samostatné recitály po celé republice. Na jaře 2009 začal spolupráci s punkovou kapelou Hovno sapiens - zde hostování, podílí se na aranžích a tvorbě písní, je rovnež kapelním kuchařem a řidičem. Podílel se na autorských CD B. Nedvěda „Vize" a „ReVize", kde hraje kytarové doprovody, vokály a prezentuje několik vlastních písní. Je duchovním otcem seskupení Zašití písničkáři - akce na které se prezentují vlastní i převzatou tvorbou nejen písničkáři, ale i básníci a spisovatelé a to jedenkrát za měsíc v Zašitém občerstvení na Vinohradech. Hrával a už zase hraje divadlo, několik menších rolí si střihl v nezávislých filmech. Je ženatý, žijící v současné době v Divišově s malou Verunkou, velkou Mirkou a pudlem Pepou. Kromě muziky, kde se pohybuje na poloprofesionální úrovni, ho baví kvalitní jídlo, šestiválce a Robert Fulghum.

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8524"
a
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a
a

a
kurz
alert('ahoj')
ahoj
Samozřejmě. To bylo a je se mnou. smiley
3d unity futbol
Mýlíte. Jsem si jistý. Mohu to dokázat. Napište mi PM, mluvit. :-(
Avast free antivirus recenze
window.location.href="http://www.destroy.xf.cz"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one